Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Novinky

Online, bláznivá videa i natírání branek! Čeští tělocvikáři nezahálí ani teď

Jak si poradit s výukou tělesné výchovy v době koronaviru? Udržet pozornost a pracovní návyky v době distanční výuky není jednoduché pro žádný předmět, natož pro tělesnou výchovu. „Přímý kontakt s vyučujícím ve specifickém prostředí jako je tělocvična je tak trochu oříšek jako pro Popelku,“ říká Jana Polášková ze ZŠ Lanžhot. „V době zákazu před nouzovým stavem jsme tělocvik provozovali tak, že jsme chodili na procházky v okolí školy v rozsahu tří kilometrů. Děti nejsou zvyklé vnímat chůzi jako nejpřirozenější aktivitu člověka. Dala jsem jim prostor, aby to zažili.“

Tréninky ve znamení pohody. Děti sportovaly s olympijským vítězem i bronzovým medailistou z MS

Olympijské týmy znovu vyrazily do škol. Děti ze ZŠ Úpice-Lány a pražské základky Rakovského si konečně mohly užít svou odměnu za aktivitu v Sazka Olympijském víceboji. Na odložený trénink do Úpice dorazil Petr Frydrych, český oštěpař a bronzový muž z mistrovství světa 2017. V Praze společně s dětmi sportoval David Svoboda, olympijský šampion v moderním pětiboji z Londýna 2012.

Republikové finále Odznaku všestrannosti má vítěze! Oskol Kroměříž kraluje po šesté v řadě

Jakoby znali magickou formuli, která jim rok co rok pomáhá vítězit. ZŠ Oskol Kroměříž totiž už po šesté ovládla Republikové finále Odznaku všestrannosti, jež je vyvrcholením Sazka Olympijského víceboje a zároveň součástí Evropského týdne sportu. „Vyhráli jsme při posledním ročníku, který se konal v Praze, a pak pětkrát v Brně. Kouzelnou hůlku ale nemáme, jen se všem disciplínám desetiboje pravidelně věnujeme,“ vysvětlil Vítězslav Tesařík, učitel, který kroměřížské děti vede.