Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

​Rozpohybujte žáky během Evropského týdne sportu

Již pátý rok probíhá Evropský týden sportu z iniciativy Evropské komise. Cílem tohoto celoevropského projektu je ukazovat veřejnosti benefity pravidelného pohybu a zdravého životního stylu v každodenním životě. Letošní ročník probíhá od 23. do 30. září a účastnit se jej může každý, kdo uspořádá v daném termínu sportovní akci.

​Rozpohybujte žáky během Evropského týdne sportu

Rádi bychom, aby se během Evropského týdne sportu rozhýbaly i děti ve školách po celé republice a Vy nám s tím můžete pomoct! Uspořádejte mezi 23. a 30. zářím sportovní den pro žáky Vaší školy, během kterého absolvují sportovní disciplíny Olympijského diplomu a Odznaku všestrannosti. Nahlaste pořádání akce na emailu viceboj@olympic.cz do 15. září. Z přihlášených škol vylosujeme 30 výherců, kteří získají věcné ceny pro děti. Navíc si díky brzkému splnění části disciplín připravíte dobrou výchozí pozici pro účast v losování o Olympijské tréninky na jaře 2020.

Během Evropského týdne sportu probíhá 27. září také Evropský školní sportovní den. Pokud uspořádáte sportovní den Vaší školy s disciplínami víceboje v tomto datu, získáte podporu i ze strany Evropského školního dne. Nebo můžete uspořádat rovnou dva sportovní dny. Jeden zařadíte do Evropského týdne sportu a druhý do Evropského školního sportovního dne.

Pro registraci do Evropského školního sportovního dne a získání více informací o projektu navštivte stránku ESSD. Pokud Vás zajímají i další obecné informace o Evropském týdnu sportu, naleznete je zde.