Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Výhry rozdány! 35 škol si rozdělilo 1 000 000 korun na sportovní vybavení

Již pátý ročník má za sebou Sazka Olympijský víceboj, společný projekt Českého olympijského výboru a Sazky, jehož cílem je rozhýbat děti napříč celou republikou. Ty nejaktivnější školy mají každý rok možnost vyhrát i hlavní cenu, kterou je poukaz na sportovní vybavení v hodnotě až 60 000 korun. Ve čtvrtek 13. června proběhlo v trampolínovém centru HOP Arena Praha slavnostní předání hlavních cen 35 školám, které si společně rozdělily poukazy v hodnotě 1 000 000 korun.

Výhry rozdány! 35 škol si rozdělilo 1 000 000 korun na sportovní vybavení

V uplynulém školním roce se do projektu zapojilo celkem 1262 škol. Třetina z nich splnila podmínky pro losování hlavních cen od společnosti Hervis sport. Dvojnásobný olympijský vítěz v rychlostní kanoistice a sportovní ředitel Českého olympijského výboru, Martin Doktor, vylosoval 35 vítězných škol, které získaly poukaz na sportovní vybavení v hodnotě od 10 do 60 tisíc korun. Ty využijí na nákup vybavení do svých tělocvičen. Mezi pomůcky, které si mohou školy díky výhře pořídit, patří například činky, dresy, cvičební podložky, či pomůcky na míčové sporty.

Slavnostní předání cen proběhlo v trampolínovém centru Hop aréna v Čestlicích za přítomnost předsedy ČOV Jiřího Kejvala, partnerů projektu a sportovních ambasadorů, mezi nimi například šermíř Jiří Beran nebo Ilona Burgrová. Děti i učitelé z vybraných škol si mimo oficiální část mohli zasoutěžit na skákacích dráhách s dalšími ambasadory projektu motocrossařem Petrem Pilátem a skokanem do vody Michalem Navrátilem. Ten si výběr místa nemohl vynachválit. Žákům hned ukázal, jak skákat salta do molitanu. “Trampolíny miluju celý život. Celá akce se povedla na jedničku. Sportovali jsme, závodili s dětmi i mezi sebou navzájem s ostatními ambasadory. Byl jsem nadšený,” řekl Navrátil.

Program doplnila také exhibice skokanských reprezentantů z oddílu Sokol Kampa Praha. Jedna ze skokanských reprezentantek, Apolena Švábíková, bude již za pár dní závodit na Olympiádě dětí a mládeže v Libereckém kraji. Neformální způsob předávání si pochvaloval i sportovní manažer projektu Štěpán Janáček. “Školy se sem sjely z celé republiky, jsem moc rád, že si kromě oficialit mohly akci i užít a potkat se se sportovními osobnostmi. Výběr místa v trampolínovém centru byla trefa do černého. I učitelé se vyřádili do sytosti,” zhodnotil Janáček.

Kromě 35 výherních škol se i všechny ostatní zapojené mohou těšit, že v nejbližších dnech obdrží Olympijské diplomy, Odznaky všestrannosti a diplomy Paralympijské výzvy, které žáci získají díky svému celoročnímu zapojení v Sazka Olympijském víceboji.

Všechny fotografie najdete ZDE.