Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Žáci rozvíjeli tělo i ducha s Davidem Svobodou

Ve spolupráci s Klubem mladých čtenářů jsme připravili soutěž o návštěvu zlatého olympionika moderního pětiboje, Davida Svobody, a mnoho dalších cen.

Žáci rozvíjeli tělo i ducha s Davidem Svobodou

Principem soutěže bylo vyfotit žáky, jak po vzoru kalokagathie rozvíjí tělo a ducha zároveň. Tedy jak používají knížky ke sportování, nebo při sportu čtou. Všechny výtvory tříd, které zároveň měli splnělo alespoň šest disciplín Olympijského diplomu nebo Odznaku všestrannosti, dostal do rukou David Svoboda a vybral vítěze.

Za nejpovedenější fotografii David označil dílo 7.C, třídy ze Základní školy Nový Bydžov.

Jako výhru se tak žáci mohli těšit na návštěvu olympionika, který přijel povyprávět o své sportovní kariéře a zároveň číst z knihy Záhada hlavolamu od Jaroslava Foglara. Kromě inspirativní návštěvy měli děti radost z dárků od Českého olympijského týmu a knih od Klubu mladých čtenářů.

“Děti byly naprosto úžasné. Učitelé si pochvalovali, že už dlouho neviděli své žáky tak moc dávat pozor,” smál se David Svoboda.