Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Novinky

Návrat ke kořenům. Kašpárková se s Odznakem Všestrannosti vrátila na svou základku

Na tuhle školu se vždycky ráda vrací. Krajské kolo Odznaku Všestrannosti v Moravskoslezském kraji organizovala ZŠ M. Kudeříkové v Havířově. „Je to škola, kde jsem začínala s atletikou,“ líčí za pořadatele Šárka Kašpárková, bývalá trojskokanka a bronzová olympijská medailistka z Atlanty. V Havířově vyhrála třinecká ZŠ D. a E. Zátopkových s 24 031 body.

Když pásmo nestačí. V Hradci Králové při Odznaku Všestrannosti padaly rekordy

Bylo to snad nejteplejší kolo ze všech. Sluneční paprsky se při krajském kole Odznaku Všestrannosti nelítostně opíraly do tartanu na atletickém stadionu v Hradci Králové. „Z něj sálalo snad 60 stupňů, bylo to těžké,“ hodnotí za pořadatele David Novotný. „Ale asi dvě minuty po vyhlášení výsledků začalo strašně pršet, takže jsme utekli hrobníkovi z lopaty.“ Klání Královehradeckého kraje ovládla ZŠ Podharť ze Dvora Králové nad Labem s 24 452 body.

Perfektní organizace i skvělé výkony. V Tachově při Odznaku Všestrannosti soutěžila i učitelka

Perfektní organizace je základ úspěchu a ta byla v Tachově při krajském kole Odznaku Všestrannosti na jedničku. „Dálka se tu skákala pouze na jednom doskočišti, a přesto vše proběhlo naprosto hladce,“ líčí Radek Zavřel z pořadatelského týmu. „Běžně přitom skáčeme na dvou doskočištích nebo dokonce na čtyřech.“ Vítězství si odvezla plzeňská základní škola Na Dlouhých, která získala 23 988 bodů.

Běžecká výzva i oslava narozenin. V Moravské Třebové padla meta 25 tisíc bodů

Jít příkladem se rozhodně vyplatí. Tuhle výzvu přijala i nová posila olympijského týmu dýdžej Aleš Matoušek, který dětem zpříjemňuje zápolení na krajských kolech Odznaku Všestrannosti. „Vždy si naplno vyzkouší jednu disciplínu víceboje, tentokrát běžel jeden kilometr,“ líčí pořadatel David Novotný. „Zvládl ho lehce pod pět minut.“ V Pardubickém kraji triumfovala ZŠ Palackého z Moravské Třebové s 25 131 body.

Líheň skvělých běžců! V Libereckém kraji se při Odznaku Všestrannosti běhalo hodně rychle

Nevídaný počet skvělých běžců se sešel při krajském kole Odznaku Všestrannosti ve Stráži pod Ralskem. „Většina dětí tu běžela kilometr, a navíc mnoho z nich dosáhlo na čas pod 3:20, což je až nevídané,“ myslí si pořadatel Petr Marinčič. „Jeden chlapec zaběhl dokonce rovné tři minuty a jedna slečna 3:14.“ Vítězství putuje díky ZŠ TGM do Lomnice nad Popelkou, která získala 25 222 bodů.

Všichni jsme jeden tým! V Táboře vládl při Odznaku Všestrannosti týmový duch

Tohle bylo jednoznačně největší krajské kolo Odznaku Všestrannosti letošního roku. Na atletickém stadionu Mír v Táboře se totiž v jeden moment sešlo 253 soutěžících dětí. „Větší krajské kolo už letos nebude a asi tomu odpovídala i ta bouřka, která nás pokropila. Hodinu brutálně pršelo,“ směje se pořadatel Radek Zavřel. Vítězství zůstalo v Táboře, vyhrála ZŠ Zborovská se 24 269 body.

Počasí navzdory. Pražské školáky při krajském kole Odznaku Všestrannosti déšť nepřemohl

Jako den a noc, tak rozdílná byla krajská kola Odznaku Všestrannosti v Praze. První půlce pražského regionu v úterý počasí přálo. Zato ve středu bojovali soutěžící na stadionu Slavie i s deštěm či dokonce s průtržemi mračen. „Ale děti se s tím statečně praly, nikdo se kvůli počasí neodhlašoval. Ti, kteří byli zapsaní, přišli,“ říká za pořadatele Radek Zavřel. Vítězství připadlo ZŠ Jitřní z Prahy 4 s 25 442 body a FZŠ Chodovická z Horních Počernic s 25 336 body.

Z Odznaku Všestrannosti na olympiádu? V Mělníku vyrostl supertalent

​Vítr se srdnatě točil nad atletickým stadionem ve Slaném. Právě tady přitom probíhalo krajské kolo Odznaku Všestrannosti Sazka Olympijského víceboje. Ve Středočeském kraji – západ triumfovalo Sportovní gymnázium Plzeňská z Kladna, které si připsalo 24 782 bodů. „Přišel se na nás tradičně podívat starosta Martin Hrabánek, děti ve Slaném na OVOV vyrůstají,“ líčí za pořadatele Petr Marinčič.