Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Novinky

NOVÁ VIDEA: Trénujte s dětmi i doma aneb Poradna olympijské medailistky

Složitá covidová doba se dá snáz zvládnout, když má vaše tělo pravidelný přísun endorfinů. A pohyb je tou správnou volbou. Zkusit můžete třeba disciplíny Odznaku všestrannosti, které plní žáci napříč českými školami v projektu Sazka Olympijský víceboj. Společně s dětmi na ně můžete natrénovat s ambasadorkou Šárkou Kašpárkovou, bronzovou olympijskou medailistkou v trojskoku.

Online, bláznivá videa i natírání branek! Čeští tělocvikáři nezahálí ani teď

Jak si poradit s výukou tělesné výchovy v době koronaviru? Udržet pozornost a pracovní návyky v době distanční výuky není jednoduché pro žádný předmět, natož pro tělesnou výchovu. „Přímý kontakt s vyučujícím ve specifickém prostředí jako je tělocvična je tak trochu oříšek jako pro Popelku,“ říká Jana Polášková ze ZŠ Lanžhot. „V době zákazu před nouzovým stavem jsme tělocvik provozovali tak, že jsme chodili na procházky v okolí školy v rozsahu tří kilometrů. Děti nejsou zvyklé vnímat chůzi jako nejpřirozenější aktivitu člověka. Dala jsem jim prostor, aby to zažili.“

Tréninky ve znamení pohody. Děti sportovaly s olympijským vítězem i bronzovým medailistou z MS

Olympijské týmy znovu vyrazily do škol. Děti ze ZŠ Úpice-Lány a pražské základky Rakovského si konečně mohly užít svou odměnu za aktivitu v Sazka Olympijském víceboji. Na odložený trénink do Úpice dorazil Petr Frydrych, český oštěpař a bronzový muž z mistrovství světa 2017. V Praze společně s dětmi sportoval David Svoboda, olympijský šampion v moderním pětiboji z Londýna 2012.