Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Školní liga Česko vesluje

Projekt, který rozhýbe celou třídu a naučí děti zábavnou formou pracovat v týmu!

Hlavním motivem projektu je rozhýbat žáky a studenty prostřednictvím nové, atraktivní náplně tělocviku a umožnit soutěžit „na dálku“ sportovním týmům, třídám a celým školám. Za často neopakovatelné atmosféry mezi sebou závodí jednotlivé štafety a prostřednictvím jimi získaných bodů i třídy a celé školy.

Ve Školní lize Česko vesluje žáci/studenti veslují na trenažerech Concept2 a to pro veslařský sport netradiční formou – v čtyřčlenných štafetách a na velmi krátkých tratích tak, aby se sportovní aktivity mohla účastnit celá třída.

Školní liga Česko vesluje má ambici kombinovat prvky sportu (veslování), vzdělávání (rozvoj osobnosti, týmová práce, výuka jazyků) a technologie (trenažéry lze propojit přes internet, lze na ně přes bluetooth napojit smart phone a sdílet dosažené výsledky).

Projekt je kompletně spravován v adminu systému Olympijského víceboje, registrace se proto provádí zde.

Výhody Školní ligy Česko vesluje

  • Nezáleží na velikosti školy. Systém bodování Školní ligy vyhovuje malým i velkým školám.
  • Žáky zapojíte jednoduše v rámci hodin tělocviku.
  • Není důležité, jestli máte sportovně nadané žáky či studenty. Školní liga preferuje zapojení celých tříd a zkušenosti z přechozích let ukazují, že překvapivých úspěchů mohou dosáhnout i zdánlivě méně šikovní žáci / studenti.
  • Veslařský trenažér je hlavní cenou pro vítězné školy.
  • Každá škola má možnost organizovat vlastní regionální festivaly. Regionální festivaly Česko vesluje bývají oblíbeným zpestřením sportovních aktivit školy.
  • Finálová regata v Národním olympijském centru vodních sportů v račické Labe aréně. Školní týmy zde čeká dvoudenní program se slavnostním vyhlašováním vítězů.

Mistrovství světa v halovém veslování 2024

Školní liga Česko vesluje přináší potenciál v hledání talentů, kteří by mohli v budoucnu úspěšně reprezentovat své školy a Českou republiku v halovém veslování na mezinárodní scéně. Mistrovství světa v halovém veslování se bude konat v Praze v roce 2024 a budou zde vypsány i štafety Česko vesluje. Startovat zde může i vaše škola…

Propozice Školní ligy

Více informací k propozicím naleznete zde.

Jak si pořídit veslařský trenažér?

K tomu, aby se vaše škola mohla plnohodnotně zapojit do projektu Česko vesluje, potřebujete veslařský trenažer. Více informací naleznete zde.